Přeskočit na obsah
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Britský matematik Clive Humbel řekl: „Údaje jsou nový olej“. Tím se však jeho myšlenka nekončí. Dále pokračuje: „Je to vzácnost, ale pokud není zpracována, nemůže být použita. Musí se změnit na plyn, plast, chemikálie atd., Aby vytvořila hodnotu, která přináší ziskovou činnost. Stejně musí být i shromážděné údaje roztříděny a analyzovány, aby měli hodnotu. „

 

Shromažďování údajů během každé fáze výrobního procesu je prvním krokem k tomu, abyste se stali organizací Industry 4.0 zaměřenou na údaje. Objem dat každým dnem expanduje a mít přehled v těchto datech je důležitější než kdykoliv předtím.

 

Sběr údajů je klíčový, nicméně je to jen začátek. Datové jezero bez prostředků na vynětí znalostí z něj připomíná spíše datový bažina. Skutečné kouzlo spočívá v možnosti extrahování všech správných dat ovlivňujících analyzovanou aktivitu pro docílení zlepšení. Potřebujeme z nich připravit stravitelný poznatek, který se dá konstruktivně využít.

 

Komu jsou určeny data?

 

V podstatě každá funkce může čerpat z dat pro lepší plánování, optimalizaci a zvýšení efektivity. Je to možné udělat však pouze tehdy, pokud jsou tyto údaje správné roztříděné, analyzovány a interpretovány v kontextu, který je smysluplný pro každou konkrétní funkci nebo úkol.

 

Pokud je například vaším cílem snížení energie používané konkrétním strojním zařízením, měření jeho spotřeby energie je třeba chápat v kontextu údajů týkajících se jeho rychlosti, posuvu, polohy a dalších parametrů procesu charakteristických pro daný stroj. Stejně i ostatní činnosti, jako je návrh, plánování, kontrola a údržba, vyžadují své vlastní pečlivě upravené soubory dat, které souvisí s určitým vlivem důležitosti na informace týkající se relevantních proměnných, jakými jsou vlastnosti, schopnosti nebo jiné charakteristiky daného tématu.

 

Organizace iv jiných odvětvích mají mnoho příležitostí těžit z poznatků získaných údajů. Rozhodnutí, jejichž výsledky mohou být ovlivněny na základě údajů, zahrnují zvýšení výnosů, lepší kvalitu, lepší bezpečnost, snížení odpadu, jednodušší dodržování předpisů, méně stažení z oběhu a provozní úspory. Přístup k správné zjištěným datům pomáhá manažerům udělat lépe operační rozhodnutí.

 

Se správnými údaji lze na mnohé otázky jednoznačněji odpovědět. Údaje, které shromažďujete, si samozřejmě budou vyžadovat odpovídající analýzu a interpretaci. Abyste i vy mohli proměnit „surovou ropu“ na praktické, vysoce hodnotné obchodní aktiva. A nyní je ideální čas je využít.

 

 

 

 

Zdroj: IoT for all
Foto: Kevin Ku on Unsplash

Mapathon-Fleetware

Dobročinná akce Mapathon

Dobročinná akce Mapathon dne 13. června 2024, pořádaná Lékaři bez hranic, měla za cíl zlepšit mapování nezmapovaných oblastí světa. Zapojilo se 30 dobrovolníků, kteří zmapovali 1 817 budov. Akce se konala v Praze, Pardubicích a Kriváni. Přečtěte si podrobnější informace na naší webové stránce.

Přečtěte si více »

Release 217

Možnost zobrazení řidiče u podřízeného objektu, aktualizované schvalování jízd a mnoho jiného přináší nejnovější release 2.17.

Přečtěte si více »

Release 2.16

Fleetware – Release 2.16 NOVÁ FUNKCIONALITA Obecné Panorama / Street View v mapě – mapy v aplikaci byly rozšířeny o možnost zavolání panoramatických snímků Street View (Google.com)

Přečtěte si více »

kontaktní formulář

*tato pole jsou povinná