Přeskočit na obsah
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Mohli bychom říci, že průmyslový internet věcí existuje již 50 a více let, ale zatím nenašel místo v žebříčku popularity. Senzory připojené k počítačům, které se zaměřují na lepší shromažďování měření a jejich zaznamenávání na analýzu však nachází své uplatnění ve více odvětvích. V současném vývoji průmyslového IoT evidujeme několik významných výhod, které lze zúročit a jak je možné přinést novou efektivnost a úsporu nákladů.

Ve většině továren se senzory tradičně nepoužívají na procesy, které nejsou kritické, protože se považují za příliš drahé. To neplatí v případě, kdy mohou existovat snímače řídicího systému, které nemusí být dostupné informačním a analytickým systémem, protože jsou součástí zabudovaného vybavení.

Namísto snahy o umožnění složitých vrstev přístupu k zabudovanému zařízení může být nákladově efektivnější přidat jednoduché a paralelní senzory IoT. Ty mohou být nákladově efektivním způsobem měření metrik, například prostojů.

Nasazení cenově výhodného cloudového řešení se senzory IoT může být nákladově efektivním způsobem k získání doplňujících informací. Tímto způsobem je výrobce schopen vzdáleně sledovat metriky, jako je vlhkost, teplota, hmotnost, s někým v závodě, který má odborné znalosti pro správu, nasazení a údržbu těchto analýz. Tento typ informací nemusí být rozhodující, protože závody mohou i bez nich vyrábět výrobky. Ale pokud mohou získat lepší přehled nákladově efektivním způsobem, je užitečné je mít.

K místním systémem mohou mít přístup pouze lidé z pracoviště. Nicméně pro ty, kteří nyní mohou potřebovat pracovat na dálku, jsou obrovskou výhodou cloudové systémy, které jim umožňují bezpečný přístup k údajům ztraceným v řídící místnosti, aby technici a manažeři závodů mohli vizualizovat údaje a spolupracovat i ze vzdáleného pracoviště.

Je důležité uvědomit si, že IoT může nákladově efektivním způsobem umožnit přístup k dalším podstatným informacím, a tak usnadnit průmyslové operace, zlepšovat procesy a podporu obchodních rozhodnutí.

Zdroj: www.iottechnews.com Foto: Clayton Cardinalli, Unsplash

Mapathon-Fleetware

Dobročinná akce Mapathon

Dobročinná akce Mapathon dne 13. června 2024, pořádaná Lékaři bez hranic, měla za cíl zlepšit mapování nezmapovaných oblastí světa. Zapojilo se 30 dobrovolníků, kteří zmapovali 1 817 budov. Akce se konala v Praze, Pardubicích a Kriváni. Přečtěte si podrobnější informace na naší webové stránce.

Přečtěte si více »

Release 217

Možnost zobrazení řidiče u podřízeného objektu, aktualizované schvalování jízd a mnoho jiného přináší nejnovější release 2.17.

Přečtěte si více »

Release 2.16

Fleetware – Release 2.16 NOVÁ FUNKCIONALITA Obecné Panorama / Street View v mapě – mapy v aplikaci byly rozšířeny o možnost zavolání panoramatických snímků Street View (Google.com)

Přečtěte si více »

kontaktní formulář

*tato pole jsou povinná